Strona 1 z 1

Po co Bóg stworzył człowieka?

: 13 maja 2019, 16:26
autor: Misiaczek
Pytałem różnych osób i nikt nie był w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć, może wy zatem pomożecie?

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

: 14 maja 2019, 21:59
autor: dianka34
ale w czym mamy Ci pomóc? Zastanawiałeś się kiedykolwiek co by było, gdyby nas nie było?

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

: 16 wrz 2019, 16:23
autor: Adamos
No właśnie? Ciekawe, jaki świat by był, gdyby nie ludzie...

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

: 04 paź 2019, 15:19
autor: dragonball60
To ja zadam pytanie z drugiej strony: jeżeli nie my ludzie, to co by niby było na świecie?

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

: 22 lut 2020, 19:21
autor: Hendi
Umieszczenie przez Boga ludzi na ziemi wiązało się z pewnym ważnym celem, który Stwórca nakreślił. Ten cel wiąże się z sensem naszego życia. Oto, co na ten temat mówi Biblia:

„Wtedy to Jahwe Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Jahwe Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił” (Rodzaju 2:7, 8).

„Jahwe Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał” (Rodzaju 2:15).

Powyższe wersety ukazują, że Bóg stworzył ludzi po to, by żyli w pięknym rajskim ogrodzie, dbali o ten ogród i o wszystko, co się w nim znajdowało.

Ponadto Bóg powiedział do Adama i Ewy:

„Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi” (Rodzaju 1:28).

Zamierzeniem Stwórcy człowieka było to, by ludzie w miarę rozmnażania się zasiedlali nowe obszary ziemi i przekształcali ją w raj. Z czasem cała ziemia miała się stać pięknym parkiem zamieszkanym przez szczęśliwych wiecznie żyjących ludzi. Realizacja tego zamierzenia miała być głównym celem dążeń każdego człowieka, a więc sensem jego życia.

Ze względu na to, że Adam i Ewa nie dochowali wierności Bogu i dopuścili się grzechu, zostali wygnani z ogrodu Eden. Oni sami jak i ich potomstwo znaleźli się przez to w opłakanym stanie. Jednakże Bóg obiecuje na kartach Biblii, że nie zrezygnował z realizacji swojego zamierzenia i doprowadzi je do końca. Biblijna Księga Apokalipsy opisuje proroczo czasy, kiedy cała ludzkość z powrotem zamieszka w raju na ziemi i zostanie uwolniona od wszelkich udręk, które dzisiaj tak nam doskwierają.