Obłuda czy roztropność

Użytkownicy - użytkownikom. Gdy smutno lub sytuacja "bez wyjścia" napisz tu a dostaniesz rade i wsparcie od Nas. Prawie każdy jest anonimowy. Niebój sie poprosić o pomoc.
Awatar użytkownika
nowy_uzytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2017, 09:17

Obłuda czy roztropność

Post autor: nowy_uzytkownik » 05 wrz 2017, 09:51

W psalmie 28 czytamy:

...
Nie gub mnie z grzesznikami *
i z tymi, którzy nieprawość czynią,
Którzy rozmawiają o pokoju z bliźnimi, *
a w duszy żywią złe zamiary.

...

Otóż mam znajomego który podpisał umowę o dzieło z wykonawcą, wykonawca ukończył go w 80% z trzykrotnym opóźnieniem, do tego dzieło jest wykonywane niedbale. Wykonawca otrzymał już 80% wynagrodzenia.
W tym momencie wykonawca kończy dzieło, a zamawiający doszedł do wniosku że będzie dla niego dobry aby dokończył robotę, a na końcu postanowił podać go do sądu. Skrzętnie zbiera materiały dowodowe, robi nagrania itd ale z wykonawcą rozmawia jakby wszystko było ok. Jego argumentacja jest taka: 'jeśli przegrałbym sprawę w sądzie, bo wykonawca miałby lepszego adwokata, to chociaż to dzieło mi zostanie, dlatego chcę poczekać na dokończenie prac'.

Czy to jest obłuda czy roztropność? W końcu ten ktoś nie chce dać się oszukać, boi się że jeśli zacznie się awanturować tamten zacznie uciekać i nie dokończy dzieła.

Awatar użytkownika
Karolina_K
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2017, 09:46
Kontakt:

Re: Obłuda czy roztropność

Post autor: Karolina_K » 20 wrz 2017, 09:56

Jesli formalnie wykonawca ukonczy dzielo to podawanie go do sadu bardzo zle swiadczy o zamawiajacym. W zasadzie wszelkie zapisy o przebiegu wykonania dziela powinny byc zawarte w umowie. Trudno cos dokladniej powiedziec nie znajac zapisow tej umowy. Jezus nakazuje nam okazywac milosierdzie.

ODPOWIEDZ