Czym jest dla was Biblia?

Zamyślenia, przemyślenia i rozważania nad Pismem Świętym :) Wesołe spostrzeżenia, Biblia na wesoło, problemy ze zrozumieniem pisma etc. kliknij
  • Awatar użytkownika
    Misiaczek
    Posty:50
    Rejestracja:02 maja 2019, 11:39
    Czym jest dla was Biblia?

    Post autor: Misiaczek » 19 lip 2019, 20:38

    Jaką pozycję w waszym codziennym życiu zajmuje Biblia? Jak ważną rolę odgrywa? Jaki macie do niej stosunek?

    Awatar użytkownika
    Adamos
    Posty:84
    Rejestracja:29 kwie 2019, 10:17

    Re: Czym jest dla was Biblia?

    Post autor: Adamos » 16 wrz 2019, 16:26

    Dla mnie Biblia to takiego swego rodzaju ukojenie. Moim zdaniem bez niej życie nie miało by sensu - to jedyny tekst, który czytam tak na prawdę.

    Awatar użytkownika
    83Beatka83
    Posty:1
    Rejestracja:28 lip 2020, 12:48

    Re: Czym jest dla was Biblia?

    Post autor: 83Beatka83 » 28 lip 2020, 12:53

    Biblia jest nasza instrukcja obsługi w codziennym życiu ❤️💪

    Awatar użytkownika
    Black Fox
    Posty:23
    Rejestracja:14 sie 2020, 14:21

    Re: Czym jest dla was Biblia?

    Post autor: Black Fox » 14 sie 2020, 14:28

    No więc Biblia... Cóż, jak dla mnie to tylko książka. Wielu uważa ją za słowo Boże...

    Ale biorąc pod uwagę Jej sprzeczności i pełne niemoralności przesłanie nie uważam Jej za słowo Boga... Bo czy Bóg dopuszczałby niewolnictwo albo pedofilię? Czy Bóg chciałby krwi dzieci tylko dlatego, że są pierworodne, z nierządu, albo jakiegoś narodu "niewybranego"?

    Jak dla mnie Biblia jest dziełem człowieka, a nie Boga. Bóg jest miłością, zaś Biblia pojęcie tej miłości wypacza.

    Awatar użytkownika
    Black Fox
    Posty:23
    Rejestracja:14 sie 2020, 14:21

    Re: Czym jest dla was Biblia?

    Post autor: Black Fox » 14 sie 2020, 14:31

    Adamos pisze:
    16 wrz 2019, 16:26
    Dla mnie Biblia to takiego swego rodzaju ukojenie. Moim zdaniem bez niej życie nie miało by sensu - to jedyny tekst, który czytam tak na prawdę.
    Pozwól, że zapytam. Czy ukojenie daje Ci lektura w której zabijane i gwałcone są dzieci? Czy ukojenie daje Ci książka w której ludzie są składani w ofierze Bogu jako tzw. cheremy?

    A może lubisz tę książkę bo podobają Ci się makabryczne opisy ofiar składanych Bogu i podbojów które są tam opisane?

    Tak tylko pytam.

    Awatar użytkownika
    Black Fox
    Posty:23
    Rejestracja:14 sie 2020, 14:21

    Re: Czym jest dla was Biblia?

    Post autor: Black Fox » 14 sie 2020, 14:32

    83Beatka83 pisze:
    28 lip 2020, 12:53
    Biblia jest nasza instrukcja obsługi w codziennym życiu ❤️💪
    Czyli, że jak ( dla przykładu ) nie zgwałcę dziewicy i nie zmuszę jej do poślubienia siebie to pójdę do piekła, tak?

    ODPOWIEDZ