Znaczenie małżeństwa

Czyli nasz pokoik :)
  • Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02
    Znaczenie małżeństwa

    Post autor: kret » 22 kwie 2016, 12:24

    Seks jest chyba najważniejszy poza piciem i jedzeniem. Dlaczego więc największa religia chrześcijańska globu zabrania tego co jest tak naturalne i co dał Stwórca ?
    :(

    Awatar użytkownika
    Muha
    Posty:8
    Rejestracja:28 sty 2016, 10:58

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: Muha » 27 kwie 2016, 11:27

    W pytaniu jest błędne założenie, jakoby Bóg zabraniał seksu. Pierwsze słowa, jakie Bóg skierował do człowieka to:"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię...?(Gen 1:28), a przy tym Bóg też błogosławił. Bóg zabronił przygodnego seksu, to fakt. Oczywiste są zagrożenia chorób wenerycznych, które są wręcz plagami i nie będę się zagłębiać w opisy. Są też zagrożenia inne niż choroby i o tym też warto wiedzieć, na bardzo ciekawy trop wpadła pani Monika Burzyńska, choć ona nie wyciągnęła poprawnego wniosku że to wszystko zostało zaprojektowane przez Boga i dlatego jest takie wspaniałe, podaję link do wykładu, dość długi ale ciekawy

    albo krótka wersja do czytania jest tutaj
    http://www.proroctwa.com/degeneruja-narody.htm
    Jezus był na weselu w Kanie. Co ciekawe, nigdy żaden kapłan ani prorok, ani apostoł, ani sam Jezus nie udzielili ślubu. Biblijnie pierwszy seks=ślub i nie było nigdy żadnej przysięgi ani dokumentu ani potrzeby kogoś do udzielenia ślubu

    Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: kret » 27 kwie 2016, 12:31

    Nie odniosłaś się do pytania, więc powtórzę : :mrgreen:

    Dlaczego religia Rzymskokatolicka wprowadziła obowiązek bezżeństwa kapłanów ? Przecież powinniśmy wzorować się też na apostołach i prorokach Jezusa Chrystusa ?

    Awatar użytkownika
    Muha
    Posty:8
    Rejestracja:28 sty 2016, 10:58

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: Muha » 27 kwie 2016, 14:48

    Z pytania nie wynikało, że dotyczy kapłanów kościoła rzymskokatolickiego. Dobre pytanie, kapłani za czasów starożytnego Izraela mieli żony i nie musieli uciekać się do wymuszenia celibatu. Nie musieli gromadzić majątku w ten sposób, bo błogosławił im Bóg i tylko od Niego zależała ich pomyślność. Nie ma celibatu w Bożym prawie. Tutaj można zahaczyć o 4768 innych tematów, ale kto czyta Stary Testament to wie, że kapłanem można było zostać tylko z urodzenia jako syn kapłana i w żaden inny sposób. bezżenność kapłanów oznaczałoby śmierć wszystkich po jednym pokoleniu :)

    Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: kret » 27 kwie 2016, 17:33

    Znowu robisz unik. Użyłem słowa kapłan, lecz w domyśle chodzi o księży. Dlaczego więc zakazuje się im tego co jest dla człowieka naturalne, to co nakazał Bóg ?

    Awatar użytkownika
    Muha
    Posty:8
    Rejestracja:28 sty 2016, 10:58

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: Muha » 27 kwie 2016, 18:17

    Nie robię uniku, bo nie mam czego unikać. Jeśli potrzeba jasno, to KRK nakazuje celibat swoim kapłanom, bo jest to fałszywa religia, która uzurpuje sobie miano prawdziwej religii i uzurpuje sobie władzę nad wiernymi oraz nad księżmi. Nie ma żadnego biblijnego lub logicznego uzasadnienia celibatu. Jedynie gromadzenie bogactwa jest uzasadnieniem, ale prawdziwym kapłanom Żywego Boga On sam by błogosławił, więc byłoby zbędne. Dopóki była w Jerozolimie świątynia kapłani żenili się i mieli dzieci. Nie było potrzeba uciekać się do okrutnych sztuczek by zgromadzić więcej dóbr.

    Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: kret » 28 kwie 2016, 11:56

    No to jestem mile zaskoczony że trafiam na osobę nie zrzeszoną w Molochu pod nazwą kościół Rzymskokatolicki

    Uczciwie piszę iż dopiero teraz otworzyłem linki, jestem bardzo tym zbudowany. Bo znam z autopsji jak istotny jest pierwszy partner/partnerka...Uświadomiłem sobie dlaczego wielu ludzi posyłało nam komplement w stylu ?świetnie się czuję w waszym domu ?.
    Jednak zagadnienie to aczkolwiek bardzo ciekawe jest inne niż zamierzałem w tym wątku. Może rozpoczniesz nowy wątek ?

    Spodziewałem się riposty Rzymskokatolika, jako że niegdyś na tym forum (pod nickiem ?twardziel ? ) prowadziłem dyskusję z człowiekiem o poglądzie tej denominacji.

    Chyba jednak wiesz o jaką kwestię chodzi, wskazuje to Twoje zdanie : ?Nie ma żadnego biblijnego lub logicznego uzasadnienia celibatu. ?

    Awatar użytkownika
    Muha
    Posty:8
    Rejestracja:28 sty 2016, 10:58

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: Muha » 28 kwie 2016, 13:43

    Nie, akurat nie wiem dokładnie jakiej oczekujesz odpowiedzi :?

    Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: kret » 28 kwie 2016, 15:35

    Chodzi mi o celibat o którym napisałaś. Dokładnie o zalecenie w tym poniższym fragmencie i nie tylko :
    ?.Biskup zaś ma być ...  który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości,  bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? ?
    [1 Tym 3;4-5].

    Awatar użytkownika
    MarDeb
    Posty:46
    Rejestracja:02 kwie 2020, 02:28
    Lokalizacja:Warszawa
    Kontakt:

    Re: Znaczenie małżeństwa

    Post autor: MarDeb » 02 kwie 2020, 18:11

    Nie zabrania. Nadaje jedynie ramy. Seks małżeński jest wskazany. Mamy rozkaz od Boga napełniać ziemię z związkach zgodnych w wolą Bożą.
    Tworzę biblijne planszówki w projekcie Basiowe Gry Planszowe.

    ODPOWIEDZ