Przełam się ze Mną Chlebem

Różne nurty myślowe i sposoby patrzenia na Boga i warę - dołóż i Swoje :)
 • Awatar użytkownika
  krzysiekniepieklo
  Posty:7
  Rejestracja:06 wrz 2019, 16:41
  Przełam się ze Mną Chlebem

  Post autor: krzysiekniepieklo » 06 wrz 2019, 17:26

  Mt 18
  19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

  Powiem szczerze, że ten tekst był dla mnie tą motywacją, żeby się tutaj zarejestrować. Mam trzyletni staż na forach religijnych i trzy lata prześladowań mojej teologii. Jestem katolikiem ale w wielu miejscach nie zgadzam się z nauczaniem KRK. Myślę, że nauczanie Jezusa z dzisiejszą praktyką w tym Kościele ma niewiele wspólnego. Ten tekst z Mateusza bardzo do mnie przemawia.

  Poprzez ten tekst Jezus wyraźnie mówi, że nie potrzebujemy żadnych pośredników w jednoczeniu się z Bogiem. Wystarczy, że znajdziemy jednego, z którym będziemy mogli się przełamać Chlebem, a Jezus na pewno przyjdzie.

  Wyrzucono mnie z "wiary" po siedmiu miesiącach, z "katolika" po pięciu miesiącach,"Z Chrystusem" po około dziesięciu dniach, "protestanci" po miesiącu, "krzyż" po około dziesięciu dni. Na ortodoksyjnych katolików działam, jak czerwona płachta na byka, bo kwestionuję podstawy władzy w tym Kościele. Mam swojego bloga - "Komunia dla każdego" oraz takie swoje małe forum na które można trafić poprzez mojego bloga. Sam tam piszę - przenoszę teksty z bloga, bo się liczę z tym, że bloga też mogą mi zamknąć. (jest na portalu "wiara") Tam łatwiej się zapoznać z moją teologią.

  Jestem prorokiem i tak w największym skrócie powiem, o co chodzi.
  Wszyscy uczniowie Chrystusa są kapłanami i każdy z nich może Łamać Chleb. Komunia w KRK została zakłamana, bo nie dostajemy Krwi Chrystusa, tak jak to ustalił swoją władzą Chrystus. Jezus mówił (z Łukasza) Ten Kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Skoro nie mamy udziału w Tym Kielichu, to nie mamy udziału w Nowym Przymierzu.

  Ksiądz wychodzi do ołtarza, podnosi kielich i mówi - pijcie z niego wszyscy, a później sam wypija i nikomu nie daje. Kłamie ludziom w żywe oczy. Zawłaszcza to, co Bóg dał wszystkim swoim uczniom.

  Na razie to tyle. Może wylecę zaraz, a może będziecie chcieli ze mną podyskutować. Ja nie chcę dzielić. Ja mam zjednoczyć uczniów Chrystusa. To władcy porozrywali Kościół Chrystusowy, bo każdy chciał być niepodzielnym władcą. Bóg przeze mnie chce im wytrącić berło z ręki. Uwolnienie Ciała i Krwi Chrystusa spod ich władzy będzie skutkowało jednoczeniem się uczniów Chrystusa. Jednoczenie uczniów będzie następowało poprzez wspólne spożywanie Jego Ciała i Krwi. Odgórne próby jednoczenia nie mają szans powodzenia.

  Awatar użytkownika
  Adam
  Posty:19
  Rejestracja:05 paź 2020, 04:24

  Re: Przełam się ze Mną Chlebem

  Post autor: Adam » 05 paź 2020, 05:06

  Najczęściej takie osoby, nie tolerują takich samych jak oni. Nie wyobrażają sobie, że mogą istnieć również inni, którzy uważają, że mają zjednoczyć uczniów Chrystusa i uważają siebie za proroków. Paradoksalnie więc wbrew temu co głoszą, traktują wszystkich na innych prawach, stając się przyczyną rozpadu każdej wspólnoty. Pozdrawiam

  ODPOWIEDZ