Pomoc w zbieraniu grupy badawczej

Czyli wszyscy o wszystkim w swobodnym stylu. Ogłoszenia, ankiety, zaproszenia, zabawy.
 • Awatar użytkownika
  Marysia
  Posty:3
  Rejestracja:01 kwie 2020, 12:46
  Pomoc w zbieraniu grupy badawczej

  Post autor: Marysia » 02 kwie 2020, 11:29

  Dzień dobry wszystkim :-D

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa radzi sobie dobrze w tej trudnej sytuacji.
  Jestem nowa na forum, studiuję psychologię. Przeprowadzam badanie dot. przekonań osób wierzących, których wyniki chciałabym zaprezentować na V Konferencji Psychologii Religii i Duchowości w Szczecinie oraz które, gdy zdobędę odpowiednio dużą grupę badawczą, chciałabym opublikować w formie artykułu w czasopiśmie naukowym.
  W związku z tym zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wypełnienie baterii kwestionariuszowej - https://forms.gle/mJCuKgk39GPwk95P7 . Badanie jest całkowicie anonimowe, a wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych.

  Dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia ;)

  Awatar użytkownika
  MarDeb
  Posty:46
  Rejestracja:02 kwie 2020, 02:28
  Lokalizacja:Warszawa
  Kontakt:

  Re: Pomoc w zbieraniu grupy badawczej

  Post autor: MarDeb » 02 kwie 2020, 16:59

  Wypełniłem, choć proszę autorkę o zrozumienie niektórych odpowiedzi. Bo chrześcijanie ewangeliczni trochę inaczej je zrozumieją niż inni.

  Stosując miary biblijne należy odróżnić religijność od pobożności. Religijność jest ludzka i wywodząc się z ludzkich potrzeb nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem (patrz Jezus i Faryzeusze).
  Chrześcijaństwo to nie jest religia mimo, że niektóre denominacje tak uważają. (Jezus pozostawił 2 bardzo ogólne przykazania).
  Kościół jest jeden i pochodzi od Boga. Z kościołami bywa różnie. Przyjąłem, że w pytaniu "Kościół jest instytucją tylko ludzką, nie boską " chodzi o Kościół jako wszystkich uczniów Jezusa Chrystusa a nie np. kościół rzymskokatolicki.
  Tworzę biblijne planszówki w projekcie Basiowe Gry Planszowe.

  ODPOWIEDZ