Po co szatanowi nasze dusze?

Dziwne przypadki.... nocne mary?
  • Awatar użytkownika
    Adamos
    Posty:84
    Rejestracja:29 kwie 2019, 10:17
    Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: Adamos » 04 maja 2019, 13:54

    Szatan kusi i chce więcej i chce naszą duszę, ale co on z tego ma, że ją zabierze? czuje się z tym lepiej, czy jak?

    Awatar użytkownika
    dianka34
    Posty:45
    Rejestracja:01 maja 2019, 16:31

    Re: Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: dianka34 » 06 maja 2019, 09:15

    Może chce odebrać Bogu to co Bóg kocha najbardziej? Może to jemu chce zrobić na złość? Pomyślałeś o tym?

    Awatar użytkownika
    Skora23
    Posty:104
    Rejestracja:30 kwie 2019, 19:03

    Re: Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: Skora23 » 09 maja 2019, 10:50

    Tego nie wiemy i my możemy się domyślać. W wolnej chwili na pewno poszukam, co pismo święte mówi na ten temat.

    Awatar użytkownika
    dianka34
    Posty:45
    Rejestracja:01 maja 2019, 16:31

    Re: Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: dianka34 » 14 maja 2019, 21:59

    czekam na jakieś info. albo sama też coś spróbuję poszukać.

    Awatar użytkownika
    Skora23
    Posty:104
    Rejestracja:30 kwie 2019, 19:03

    Re: Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: Skora23 » 20 maja 2019, 14:50

    Udało mi się znaleźć coś takiego:

    „Szatanowi chodzi o nasze dusze. On może dać człowiekowi wiele ziemskich dóbr. To, co oferował Chrystusowi: królestwa, bogactwa. Pod warunkiem, że oddamy mu pokłon. Szatan chce naszej duszy, bo ona jest nieśmiertelna. Dlatego będzie robił wszystko, żeby człowiek zbuntował się tak, jak on przeciwko Panu Bogu. Żeby człowiek żył tutaj na ziemi tak, jakby Boga w ogóle nie było. Żeby zajmował się tylko sprawami ludzkimi. Żeby miał czas na zabawę, na przyjemność, a nie myślał o końcu. A przecież, jeśli nie wiem dokąd zmierzam, moje życie nie ma sensu. Dopóki nie dowiem się kim jestem, kto mnie stworzył, jaki jest sens i cel mojego istnienia, nie przeżyję mojego życia mądrze. A mogę to odkryć dopiero wtedy, gdy odkryję Chrystusa, jako swojego Boga i Pana. Tylko wtedy”.

    Awatar użytkownika
    alfres
    Posty:56
    Rejestracja:31 maja 2019, 13:19

    Re: Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: alfres » 23 sie 2019, 19:33

    Skora23 pisze:
    20 maja 2019, 14:50
    Udało mi się znaleźć coś takiego:

    „Szatanowi chodzi o nasze dusze. On może dać człowiekowi wiele ziemskich dóbr. To, co oferował Chrystusowi: królestwa, bogactwa. Pod warunkiem, że oddamy mu pokłon. Szatan chce naszej duszy, bo ona jest nieśmiertelna. Dlatego będzie robił wszystko, żeby człowiek zbuntował się tak, jak on przeciwko Panu Bogu. Żeby człowiek żył tutaj na ziemi tak, jakby Boga w ogóle nie było. Żeby zajmował się tylko sprawami ludzkimi. Żeby miał czas na zabawę, na przyjemność, a nie myślał o końcu. A przecież, jeśli nie wiem dokąd zmierzam, moje życie nie ma sensu. Dopóki nie dowiem się kim jestem, kto mnie stworzył, jaki jest sens i cel mojego istnienia, nie przeżyję mojego życia mądrze. A mogę to odkryć dopiero wtedy, gdy odkryję Chrystusa, jako swojego Boga i Pana. Tylko wtedy”.
    Coś w tym jest. Skąd masz ten fragment?

    Awatar użytkownika
    MilyPan
    Posty:36
    Rejestracja:30 kwie 2019, 09:53

    Re: Po co szatanowi nasze dusze?

    Post autor: MilyPan » 26 sie 2019, 12:13

    Szatan nie istnieje...

    ODPOWIEDZ