Paulo Coelho

Nasza twórczość - i nie tylko nasza :)
  • Awatar użytkownika
    Karla
    Posty:9
    Rejestracja:17 mar 2011, 14:15
    Paulo Coelho

    Post autor: Karla » 17 mar 2011, 15:04

    Chyba najbardziej znany pisarz : Posiada dużo książek w których zawiera wiele mądrości o życiu :
    Przykładowe cytaty:
    -Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
    -[...] miłość po prostu jest. Bez definicji. Kochaj i nie żądaj zbyt wiele. Po prostu kochaj.
    -Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że nie kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć całe życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje.
    -Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.
    -[...] nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby.
    -Miałem świadomość, że przeżywam coś niezapomnianego - jedną z tych magicznych chwil, które jesteśmy w stanie zrozumieć dopiero wtedy, gdy już miną.
    -[...] chwycić dłoń Boga i walczyć o swoje marzenia, wierząc, że ich spełnienie dokona się zawsze we właściwym momencie.
    -Ale i zakochała się bez pamięci, jako że miłość nie dba o powody.
    [...] wystarczy przyjrzeć się zwykłemu ziarenku piasku, a ujrzysz w nim wszystkie cuda stworzenia.

    To tylko część z cytatów które można by w jego temacie zamieścić :)
    Jeżeli macie jakieś swoje ulubione dodawajcie :)
    Gdybym miał napisać książkę o moralności, miałaby sto stron,
    a dziewięćdziesiąt dziewięć z nich byłoby pustych.
    Na ostatniej napisałbym:
    Znam tylko jeden obowiązek- kochać


    Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie. (Lu 12:48)

    Awatar użytkownika
    rebeekaa
    Posty:9
    Rejestracja:06 maja 2016, 12:52
    Lokalizacja:Piotrków Trybunalski
    Kontakt:

    Re: Paulo Coelho

    Post autor: rebeekaa » 08 maja 2016, 15:19

    Bardzo lubię jego książki.

    "W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

    "Spośród wszys­tkich wy­myślo­nych przez czlo­wieka spo­sobów za­dawa­nia bólu so­bie sa­memu naj­gor­szym jest Miłość. Cier­pi­my zaw­sze dla ko­goś, kto nas nie kocha, kto nas porzu­cił, dla ko­goś, kto nie chce nas opuścić. Żyje­my sa­mot­nie, jeśli nikt nas nie kocha: mając żonę lub męża, czy­nimy z małżeństwa niewolę. "

    Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02

    Re: Paulo Coelho

    Post autor: kret » 12 maja 2016, 16:18

    Zamieszczam cytaty z tej broszurki :
    Tylko jedna rzecz jest ważniejsza od szczęścia - świętość. Ona jednak nie leży w zasięgu naszych możliwości.
    Dlaczego więc apostoł pod natchnieniem Ducha Bożego zamieścił taką myśl ? Natomiast ten człowiek twierdzi że świętość dla ludzi jest nieosiągalna.
    ?lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym,ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty. ?
    [1 P 1;15-16 BW].

    Niezależnie od wyznawanej religii i wiary najpierw szukajcie miłości.
    W przypadku tej tezy Słowo Boże mówi tak :

    ?Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane? 
    [Mt 6;33 BW].
    ORAZ
    ?Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym. Bo kto w tym służy Chrystusowi, miły jest Bogu i przyjemny ludziom ?
    [Rz 14;17-18 BW].

    Reasumując, to chociaż pisarz ten jest znany, to pisze swoje prywatne mądrości których nie zawiera Biblia

    ODPOWIEDZ