Najbardziej wymowne wersety biblijne

Wersety które nas dotkeły... intrygujące ,ciekawe ,budźące wątpliwosci, śmieszne, wyróżniające się...
 • Awatar użytkownika
  Muha
  Posty:8
  Rejestracja:28 sty 2016, 10:58
  Najbardziej wymowne wersety biblijne

  Post autor: Muha » 28 sty 2016, 11:11

  Moim ulubionym jest ten:
  Jer 17:5 Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!
  Jer 17:6 Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej.
  Jer 17:7 Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan!
  Jer 17:8 Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje, i nie przestaje wydawać owocu
  W uproszczeniu, błogosławiony kto ufa Bogu, przeklęty kto ufa człowiekowi. Jakże wymowne. Nasza pomyślność zależy tylko od Boga. Nie od nauczycieli, lekarzy, sądów, tylko o Boga, bo On może błogosławić naszej pomyślności i co ważniejsze nas zbawić

  Awatar użytkownika
  Muha
  Posty:8
  Rejestracja:28 sty 2016, 10:58

  Re: Najbardziej wymowne wersety biblijne

  Post autor: Muha » 01 mar 2016, 18:29

  Kila niezwykle ciekawych wersetów z proroctw, na wypełnienie których jeszcze czekamy:
  Eze 20:35 I zaprowadzę was na pustynię ludów, i tam będę się procesował z wami twarzą w twarz;
  Eze 20:36 Jak procesowałem się z waszymi ojcami na pustyni ziemi egipskiej, tak będę się z wami procesował - mówi Wszechmocny Pan.
  Hos 12:10 Ja, Pan, jestem twoim Bogiem od wyjścia z ziemi egipskiej; sprawię, że znowu będziesz mieszkał w namiotach jak w dniach spotkania.
  Oba wersety pochodzą z proroctw i jeszcze się nie wydarzyły. Wygląda na to, że Bóg planuje przeprowadzić coś podobnego do wyjścia Izraelitów z Egiptu. Wg proroctw opis tych przyszłych wydarzeń jest bliźniaczo podobny do tych przeszłych z księgi wyjścia.

  ODPOWIEDZ