Różaniec ze św. Judą - Tajemnice bolesne

Czym jest ? Co wnosi ? Jaką pełni funkcje? Jak jest skuteczna ? Hmmm Modlisz sie ?
  • Awatar użytkownika
    religijny
    Posty:20
    Rejestracja:07 paź 2019, 23:06
    Różaniec ze św. Judą - Tajemnice bolesne

    Post autor: religijny » 07 paź 2019, 23:10

    III. Tajemnice bolesne

    1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
    "[Jezus] oddalił się od nich na odległość około rzutu kamieniem, padł na kolana i modlił się tymi słowami: Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich. Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" (Łk 22, 41-42).
    Św. Judo Tadeuszu, dla którego nieobce było cierpienie i ból śmierci męczeńskiej, wstawiaj się za nami.

    2. Biczowanie Jezusa
    „Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie” (Mk 15, 15).
    Św. Judo Tadeuszu, wiele razy niezrozumiany w swoim postępowaniu i skazany przez sądy ludzkie na cierpienie, wstawiaj się za nami.

    3. Ukoronowanie Jezusa cierniem
    „Żołnierze (…) ubrali Go w purpurę i uplótłszy wieniec z ciernia, włożyli Mu na głowę” (Mk 15, 16-17).
    Św. Judo Tadeuszu, znający wartość niesienia z miłością codziennego krzyża, wstawiaj się za nami.

    4. Droga Krzyżowa Jezusa
    „Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola. Włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem” (Łk 23, 26).
    Św. Judo Tadeuszu, razem w Jezusem Cierpiącym niosący krzyż swego życia, wstawiaj się za nami.

    5. Śmierć Chrystusa na Krzyżu
    „Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Po tych słowach wyzionął ducha” (Łk 23, 46).
    Św. Judo Tadeuszu, przez całe życie doskonale pogodzony z wolą Bożą, wstawiaj się za nami.

    Awatar użytkownika
    skaragie43
    Posty:10
    Rejestracja:14 paź 2019, 10:50

    Re: Różaniec ze św. Judą - Tajemnice bolesne

    Post autor: skaragie43 » 14 paź 2019, 10:56

    Temat na czasie.. Październik, różaniec... Módlmy się wytrwale, a nasze prośby zostaną wysłuchane...

    ODPOWIEDZ