reinkarnacja

Dziwne przypadki.... nocne mary?
  • Awatar użytkownika
    Karla
    Posty:9
    Rejestracja:17 mar 2011, 14:15
    reinkarnacja

    Post autor: Karla » 17 mar 2011, 14:49

    Co o niej myślicie??
    Wierzycie w życie po życiu ??
    A oto kilka cytatów dotyczących tematu:

    BIBLIA I OJCOWIE KOŚCIOŁA O REINKARNACJI
    Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra, a raczej - będąc dobrym - wszedłem do ciała nieskalanego.
    Księga Mądrości (8: 19-20)
    Doktryny transmigracji sekretnie nauczano od najdawniejszych czasów w małych grupach ludzi, jako tradycyjnej prawdy, która nie powinna być wyjawiona.
    Św. Hieronim "List do Demetriadesa"
    Powiedz mi Panie, (...), powiedz, czy niemowlęctwo nie nastąpiło po jakimś innym okresie życia, który był przed nim? Czy był to ten okres, który spędziłem w łonie mej matki? (...), a co było znów przed życiem. O Boże, moja radości, czy byłem gdzieś lub w jakimś ciele? Nikt nie potrafi mi tego powiedzieć, ani ojciec, ani matka, ani doświadczenia innych, ani moja pamięć.
    Św. Augustyn "Wyznania"
    Przesłanie Platona, najczystsze i najświatlejsze w całej filozofii, rozproszyło przynajmniej ciemność błędu i jaśnieje teraz głównie w Plotynie, platoniku tak podobnym do swego mistrza, że można by pomyśleć, iż żyli razem, czy raczej - ponieważ rozdziela ich tak długi okres czasu - że Platon narodził się ponownie jako Plotyn.
    Św. Augustyn o Platonie i Plotynie
    Jak ty czyniłeś, tak będą postępować wobec ciebie, odpowiedzialność za czyny twoje spadnie na twoją głowę
    Księga Abdiasza (1: 15)
    Gdy Jezus przyszedł w okolicę Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich: "Za kogo ludzie uważają syna człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza, albo za jednego z proroków".
    (Mt. 16: 13)
    (...) Wtedy spytali Go uczniowie: "Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?" On (Jezus) odparł: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim jak chcieli. Tak i syn człowieczy będzie od nich cierpiał". Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.
    (Mt. 17: 10)
    (Informacja uzupełniająca: Herod ściął Jana Chrzciciela za ich życia, a Eliasz nie żył już od 500 lat).
    (1) Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. (2) Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim. (3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego. (4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się? (5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
    (Ew. Jana 3:1-6, Biblia Tysiąclecia)
    Rzekł do nich Jezus "Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie mnie zabić (...) Tego Abraham nie czynił. (...) Abraham, wasz ojciec, rozradował się z tego, że ujrzał Mój dzień; ujrzał go i ucieszył się". Na to rzekli do niego Żydzi: "Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?" Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: zanim Abraham stał się, ja jestem".
    (Ewangelia św. Jana (8: 34)
    Zdania z Biblii, które mają sens tylko w świetle nauki o reinkarnacji (w przeciwnym razie Bóg musiałby być bardzo niesprawiedliwym ):
    Jeśli kto do niewoli przeznaczony - idzie do niewoli, jeśli na zabicie mieczem - mieczem musi być zabity!
    Apokalipsa św. Jana (13: 10)
    Bo gdy dzieci jeszcze się nie urodziły, ani nic dobrego czy złego nie uczyniły (...), powiedziano Rebece: Starszy będzie służył młodszemu, jak jest napisane: 'Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści'*.
    List do Rzymian (9: 11-14)
    *Wyjaśnienie: święty Paweł niestety nic z tego nie zrozumiał, a ponieważ musiał udowodnić, że reinkarnacja nie istnieje, więc dokonał akrobacji umysłowej, która pogrążyła świat chrześcijański w chaosie i do dziś jest przyczyną udręki protestantów, którzy do rozważań tego świętego męża przywiązują wielką wagę. Wykombinował sobie mianowicie, że skoro tak jest napisane, a reinkarnacji nie ma, to znaczy, że Bóg "wybiera do zbawienia lub potępienia" zanim się urodzimy, a z tego wynika prosty wniosek, że nie ma znaczenia, czy będziemy żyli cnotliwie czy wręcz przeciwnie, bo jest postanowione odgórnie, kto będzie zbawiony, a kto na wieki potępiony. Chore? Jak najbardziej, ale jak widać nie dla wszystkich.
    Gdybym miał napisać książkę o moralności, miałaby sto stron,
    a dziewięćdziesiąt dziewięć z nich byłoby pustych.
    Na ostatniej napisałbym:
    Znam tylko jeden obowiązek- kochać


    Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie. (Lu 12:48)

    Awatar użytkownika
    Itaatkar
    Posty:19
    Rejestracja:25 lip 2011, 14:27
    Lokalizacja:Radomsko
    Kontakt:

    Re: reinkarnacja

    Post autor: Itaatkar » 25 lip 2011, 15:16

    Wyjaśnienie: święty Paweł niestety nic z tego nie zrozumiał, a ponieważ musiał udowodnić, że reinkarnacja nie istnieje, więc dokonał akrobacji umysłowej, która pogrążyła świat chrześcijański w chaosie i do dziś jest przyczyną udręki protestantów, którzy do rozważań tego świętego męża przywiązują wielką wagę. Wykombinował sobie mianowicie, że skoro tak jest napisane, a reinkarnacji nie ma, to znaczy, że Bóg "wybiera do zbawienia lub potępienia" zanim się urodzimy, a z tego wynika prosty wniosek, że nie ma znaczenia, czy będziemy żyli cnotliwie czy wręcz przeciwnie, bo jest postanowione odgórnie, kto będzie zbawiony, a kto na wieki potępiony. Chore? Jak najbardziej, ale jak widać nie dla wszystkich.
    Rzm.9:13 Jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, ale Ezawa znienawidziłem.
    Dlaczego, ktoś by zapytał?
    Psm.139:13 Tyś bowiem ukształtował nerki moje, utkałeś mnie w łonie mej matki.
    Co to znaczy? Tzn, że Bóg jest ponad czasowy i wszechwiedzący.
    Dlaczego ludzie nie chcą słuchać Boga i słuchają nieprzyjaciela?
    Jan.8:44 Diabeł jest waszym ojcem i chcecie spełniać jego życzenia. On był od początku zabójcą i nie wytrwał w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Kiedy kłamie, mówi ze swego, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
    Rzm 1:21-22 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi.
    No i wszystko stało się jasne.
    Dan 3:87 Błogosławcie Pana, święci i sercem pokorni, sławcie i wywyższajcie Go na wieki.
    Efz1:4 W Nim wybrał nas przed stworzeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani w Jego obecności, w miłości.
    Błogosławieństwa Bożego:)
    Obrazek

    Awatar użytkownika
    Anienka
    Posty:45
    Rejestracja:26 paź 2011, 21:50

    Re: reinkarnacja

    Post autor: Anienka » 29 paź 2011, 16:08

    19.04.92 r. zeszyt 59 - dzieło mistyczne "Prawdziwe życie w Bogu"
    Vassula Ryden : ? Dzięki jednemu Błogosławieństwu Twych Ust podnoszą się miasta, zrujnowane ołtarze zostają odbudowane jednym Twoim spojrzeniem. Umarli powracają do życia dzięki jednemu Twojemu tchnieniu, aby wychwalać Twoje Święte Imię. Wszyscy ci, których okryłeś Twą świetlistą rosą, zawarli z Tobą pokój, ale usta niegodziwców wszystko niszczą. Umarli nie wychwalają Ciebie, to żywi uwielbiają Cię dniem i nocą.
    JEZUS CHRYSTUS : ?Dobrze powiedziałaś, córko, nagroda zwycięstwa jest z wami wszystkimi. Podwajaj swe modlitwy, ofiary i posty. Traktuj surowo naturalne pragnienia twego ciała, traktuj surowo swoje ciało i nie pozwalaj mu na zaspokajanie jego pragnień. Zmuś swoje ciało do posłuszeństwa tobie. Trwaj na nieustannej modlitwie przede Mną, a na każdej drodze, którą idziesz, pamiętaj o Mnie. Jestem twoim Bogiem. Módl się za twych braci i siostry, którzy idą za fałszywą religią, fałszywym obrazem Mnie Samego. Demon zstąpił wściekły na twoje pokolenie. O tych sektach prorokowało Pismo. Vassulo, te fałszywe religie rozszerzyły się w Moim Kościele jak rak w ciele. Te sekty są rakiem Mojego Ciała. Mogą one dowodzić, że prawdziwa mądrość znajduje się w nich, lecz to szatan próbuje zwieść w miarę możliwości wszystkich ludzi, nawet wybranych. Uparta odmowa nawrócenia się doprowadziła świat do błędu. Twoje pokolenie poznało Mnie, ale odmówiło uznania Mnie. W swych zaciemnionych umysłach wolało pójść za doktrynami szatana. Ofiarowałem Mój Pokój, lecz świat odrzucił Mój Pokój. Zamiast tego zamienił Moją Chwałę na Kłamstwo. Zamienił Moją Stałą Ofiarę na ohydę spustoszenia: ducha buntu danego przez Buntownika. Świat zamienił Moją Boskość na bezwartościową imitację: śmiertelnego człowieka. Porzucił on Prawdę Bożą dla kłamstwa. Powiedziano jednak, że przy końcu czasów szatan zacznie działać i że pojawią się wszelkie rodzaje cudów i wielka liczba mylących zjawisk, znaków i cudowności, i wszelkiego zła mogącego zmylić tych, którzy skazują się na zniszczenie, bo nie chcieli pochwycić Miłości Prawdy, która mogła ich ocalić. Oto przyczyna, dla której wysyłam moc, aby ich wprowadzić w błąd i doprowadzić do uwierzenia w to, co błędne. Wszystko po to, aby potępić wszystkich, którzy odmówili uwierzenia prawdzie i którzy zamiast niej wybrali niegodziwość.
    Moc Buntownika jest taka, iż obecnie bez żadnej obawy ukazał się wam otwarcie. To ten, o którym mówił prorok Ezechiel; ten, który napełniony jest pychą; ten, który uważa się za Boga; ten, który przedrzeźnia Prawdę, który uważa się za równego Mi i mówi, że siedzi na Moim Tronie. Buntownik jest w rzeczywistości Wrogiem Mego Kościoła, Antychrystem, człowiekiem zaprzeczającym Najświętszej Trójcy. Czy nie czytałaś: ?Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy kto nie uznaje Syna nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca?? Doktryny szatana uczą was wiary w reinkarnację, podczas gdy nie ma reinkarnacji. Zachowują one zewnętrzny pozór pobożności, lecz odrzuciły wewnętrzną moc: Świętego Ducha i Świętą Komunię.
    Moje dziecko, szatan przebrany za anioła światłości idzie, aby zmylić wielu i zjednoczony z Buntownikiem udzieli wielkich zaszczytów tym, którzy go uznają, dając im wielką władzę i powierzając im ziemię w dzierżawę. Ale zaprawdę powiadam ci, że wkrótce niebo się otworzy i Mój Ogień zstąpi na nich i pochłonie ich".

    Proszę, miej litość nad swoją duszą, Karlo! Ja też myślałam kiedyś podobnie, bo nie było we mnie Miłości. Moja wiara była
    martwa, taka pusta i bez życia. Myślałam, że Bóg jest surowym Sędzią, a nie kochającym Ojcem. Nie rozumiałam
    niektórych tekstów z Pisma świętego. A to przyczyniło się do tego, że zaczęłam się pasjonować okultyzmem. Chciałam,
    aby moje życie było fajne, miłe, bajkowe. W gazetach magicznych wiele czytałam o reinkarnacji, o karmie, o poprzednich
    wcieleniach. Uwierzyłam w to wszystko, bo tak było mi najwygodniej. I choć na początku było cudownie, to potem
    weszłam w straszną depresję i popadłam w ciężkie grzechy, które do dziś opłakuje. Demon wszedł do mojego życia, a
    ja go zaprosiłam na własne życzenie, choć nie byłam tego świadoma. Byłam tak zniewolona, że omal nie popełniłam
    samobójstwa. Byłam dręczona przez złe duchy, choć lekarze uważają do dziś, że to schiozofrenia.
    W głębi duszy szukałam prawdy, i ją odnalazłam przez bolesne oczyszeczenie i różnorakie orędzia Boże. Jeśli człowiek
    naprawdę szuka prawdy, to ją znajdzie. Musi to jednak czynić z pokorą, a zarazem wiarą małego dziecka. Nie można jednak
    myśleć, że my jesteśmy tego godni. Jesteśmy grzesznikami! Jeśli Bóg zechce nam objawić prawdę, to jedynie dla naszego
    dobra. Nie należy wnikać w sądy Boże, ale z wiarą poddawać Woli Bożej, jak Najświętsza Panna
    Maryja. Inaczej wpadniemy w próżność i będziemy postępować tak, jakbyśmy byli bogami, którzy na wszystko mogą
    sobie pozwalać.

    Awatar użytkownika
    hansel
    Posty:19
    Rejestracja:09 maja 2017, 12:49

    Re: reinkarnacja

    Post autor: hansel » 15 maja 2017, 10:45

    Jezus wytłumaczył to Nikodemem tak

    ODPOWIEDZ