Antychryst

Chrzest, radość, nowonarodzenie, grzech, diabeł, duch, anioł, kościół, żal, dusza, ciało, postacie Biblijne, zbawienie. Znaczenie liczb i symboli w Piśmie Świętym
  • Awatar użytkownika
    Karla
    Posty:9
    Rejestracja:17 mar 2011, 14:15
    Antychryst

    Post autor: Karla » 17 mar 2011, 14:53

    Jedną z głównych postaci związanych z nadejściem Jezusa jest antychryst. Biblijne przekazy na temat tej postaci znajdują się przede wszystkim w listach św. Jana. Wspomina on o ?antychryście? czy też ?duchu antychrysta?, tak jakby był on znany czytelnikom Biblii (Pierwszy List św. Jana 2:18; 2:22; 4:3; Drugi List św. Jana 7). Antychryst jest już obecny i działa; w rzeczywistości, twierdzi św. Jan, istnieje wielu ?antychrystów?. Pojawienie się ich stanowi znak ?nadejścia ostatniej godziny? (Pierwszy List św. Jana 2:18). ?Podają w wątpliwość Ojca i Syna? (2:22), ?nie wyznają Chrystusa? (4:3) oraz ?nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele? (Drugi List św. Jana 7).

    Św. Paweł nie używa nazwy ?antychryst?, lecz większość osób interpretujących Pismo Święte przyznaje, że treść 2. rozdziału Drugiego Listu św. Pawła do Tesaloniczan dotyczy tej postaci. W tym fragmencie listu św. Paweł mówi o nadejściu ?człowieka niegodziwości, syna zatracenia [albo grzechu]? (wers 3.). Owa osoba ma pojawić się przed powrotem Chrystusa. Będzie tym, ?który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci? i ?zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga? (wers 4.). Będzie pokonany, ponieważ ?Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich? (wers 8.).

    Próbując zinterpretować informacje biblijne na temat antychrysta, warto wspomnieć, że najjaśniej pisze o nim św. Jan. Zakłada on, że antychryst się pojawi, co będzie znakiem ?ostatniej godziny? (Pierwszy List św. Jana 2:18), ale podaje jednocześnie, że to się już stało: ?wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina?. Według słów św. Jana pojęcie ?antychrysta? nie ogranicza się do jednej osoby, ale jest to duch, który pojawia się w grupie osób, których obecność jest charakterystyczna w ostatnich dniach. Zauważyliśmy już, że pojęcie ?dni ostatnie? oznacza okres, jaki oddziela oba adwenty. Zatem duch antychrysta jest już obecny na świecie i pozostanie tam do powrotu Chrystusa.
    Gdybym miał napisać książkę o moralności, miałaby sto stron,
    a dziewięćdziesiąt dziewięć z nich byłoby pustych.
    Na ostatniej napisałbym:
    Znam tylko jeden obowiązek- kochać


    Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie. (Lu 12:48)

    Awatar użytkownika
    R3PER
    Posty:8
    Rejestracja:13 lut 2011, 17:53

    Re: Antychryst

    Post autor: R3PER » 08 maja 2011, 14:39

    Ciekawe czy znasz fragment o kamieniu węgielnym: "ten kamień który odrzucili budowniczy jest kamieniem węgielnym", Jezus też mówił o sobie że jest kamieniem węgielnym. Prawda taka że ludzie wykorzystali jego imie do stworzenia czegoś takiego co dziś nazywa się chrześcijaństwem. Cały kościół to wielka sekta która nie bierze pod uwagę wszystkich ewangelii, bo nie wszystkie im pasują. (ewangelia Tomasza została wyłączona z kanonu)

    Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz; bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

    * Źródło: Ewangelia św. Mateusza 10, 34?36.

    czyli Jezus wcale nie był takim pokornym barankiem jak go media(kościół/ludzie) kreują!!

    Awatar użytkownika
    Itaatkar
    Posty:19
    Rejestracja:25 lip 2011, 14:27
    Lokalizacja:Radomsko
    Kontakt:

    Re: Antychryst

    Post autor: Itaatkar » 25 lip 2011, 15:29

    1Jn.2:18 Dzieci, nadeszła już ostatnia godzina: tak jak słyszeliście, Antychryst przychodzi. Teraz wielu jest antychrystów; po tym właśnie poznajemy, że nadeszła ostatnia godzina.
    Dla współczesnego świata te słowa są bardzo adekwatne.setki szkół uczących wiary, duchowości, poznania Boga,New Age, okultyzm i rozwój psychologii chrześcijaństwa.Ewangelia sukcesu i dobrobytu,szalony rozwój satanizmu i pochodnych, odstępstwo w naukach denominacji biblijnych, zwiedzenie na niespotykaną skalę.Żyjemy w czasach ostatecznych.Mesjasz przyjdzie nagle, jak złodziej nocą.Dla chrześcijan którzy oziębli i stracili Boży słuch te słowa już nie dźwięczą im w uszach.
    Mat.24:24 Powstaną bowiem fałszywi Chrystusowie i fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i cuda, żeby zwieść, o ile można, nawet wybranych. -czyli nawróconych.
    Jak.5:20 Niech wie, że kto nawróci grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.
    To jest cel dzieci Boga, głosić ewangelie.
    Każdy musi stanąć przed trybunałem Chrystusowym jest napisane-KAŻDY!
    Jedni usłyszą słowa:Wejdź do radości swego pana. a inni [w tym też nawróceni] :Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany dla diabła i jego aniołów.
    Mesjasz mówi:
    Jan.6:37 Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który przyjdzie do mnie, nie wyrzucę precz.
    Dlatego nie trać czasu na gry, internet czy inny kompromis ze światem [diabłem], ale idź i głoś ewangelie.Głoś znajomym i nie znajomym.Pamiętaj, że każda kolejna nawrócona osoba przyśpiesza przyjście Mesjasza po Oblubienice.
    HalleluJah!
    Obrazek

    Awatar użytkownika
    MarDeb
    Posty:46
    Rejestracja:02 kwie 2020, 02:28
    Lokalizacja:Warszawa
    Kontakt:

    Re: Antychryst

    Post autor: MarDeb » 02 kwie 2020, 18:23

    Biorąc pod uwagę z jakim zapałem prezentowane są wizerunki Boga i Marii (objawienia fatimskie, Lourdes, siostra Faustyna) spokojnie można założyć, że antychryst będzie wyglądał jak jeden z tych wizerunków.
    Tworzę biblijne planszówki w projekcie Basiowe Gry Planszowe.

    ODPOWIEDZ