pokrewieństwo

Czyli nasz pokoik :)
  • Awatar użytkownika
    sebeszczyn
    Posty:1
    Rejestracja:02 kwie 2018, 21:17
    pokrewieństwo

    Post autor: sebeszczyn » 02 kwie 2018, 21:41

    Szczęść Boże
    Postanowiłem napisać na forum, gdyż gryzie mnie jedna sprawa. Gdy byłem w gimnazjum ( miałem 14,15 lat) zacząłem interesować się płcią przeciwną. Dużo czasu przebywałem u dziadków na wsi. Podobała mi się pewna dziewczyna z sąsiedztwa, ze tak powiem "podkochiwałem się w niej" miałem również fantazje z tym związane. Poszedłem do szkoły średniej i zapomniałem o tym wszystkim. Jakoś się nie interesowałem ani dziadkowie nie mówili z kim jesteśmy spokrewnieni. Ostatnio zacząłem rozmawiać z dziadkami i okazało sie ze moja babcia i babcia tej dziewczyny to cioteczne siostry a dla mnie to kuzynka. Przeraziłem się bardzo tym. Grzebałem w internecie i obliczyłem ze jest to VIII stopień pokrewieństwa. Wspólnym przodkiem jest praprababcia(prapradziadek). Czytałem również ze małżeństwa takie są możliwe od 5 stopnia i wyżej. Kuzyni się pobierają i żyją. Teraz mam 25 lat i czuje, że mimo niewiedzy popełniłem grzech. W głowie mi sie nie mieści, że coś takiego sie wydarzyło.

    Awatar użytkownika
    dianka34
    Posty:45
    Rejestracja:01 maja 2019, 16:31

    Re: pokrewieństwo

    Post autor: dianka34 » 14 maja 2019, 22:01

    Do niczego nie doszło prawda? To żadnego grzechu też nie ma.

    Awatar użytkownika
    MarDeb
    Posty:46
    Rejestracja:02 kwie 2020, 02:28
    Lokalizacja:Warszawa
    Kontakt:

    Re: pokrewieństwo

    Post autor: MarDeb » 02 kwie 2020, 18:07

    dianka34 pisze:
    14 maja 2019, 22:01
    Do niczego nie doszło prawda? To żadnego grzechu też nie ma.
    A co Jezus mówił o pożądliwym patrzeniu na niewiasty? Grzech jest.

    Natomiast darem łaski Bożej jest przebaczenie i życie w Jezusie Chrystusie. Wystarczy się nawrócić/narodzić na nowo i wszystkie, NAPRAWDĘ WSZYSTKIE, grzechy będą ci wybaczone.
    Tworzę biblijne planszówki w projekcie Basiowe Gry Planszowe.

    Awatar użytkownika
    Adam
    Posty:19
    Rejestracja:05 paź 2020, 04:24

    Re: pokrewieństwo

    Post autor: Adam » 05 paź 2020, 05:27

    Cisz się, że masz ciekawe doświadczenie i żyj do przodu, a nie wymyślaj sobie problemów

    ODPOWIEDZ