Usakralnione bałwochwalstwo

Prace forumowiczów związane z tematyką Chrześcijańską, głównie jpg/gif. Wystaw Swoją prace i powiedz coś o innych. Prace można wysyłac na: forumchrzescijanskie@gmail.com
  • Awatar użytkownika
    fan_Chrystusa
    Posty:2
    Rejestracja:17 sty 2011, 21:46
    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: fan_Chrystusa » 17 sty 2011, 22:05

    BatChryst bardzo ciekawy, myślę, że w takiej formie jak zaproponowany powyżej, przyjąłby się lepiej - ludziom znudził się już spaczony przez kler obraz Chrystusa, potrzebują czegoś co rozweseli ich strapione dusze... Kościół nie jest w stanie tego dać, więc tworzą na własną rękę.

    PS Chrystus w Świebodzinie to fenomen na skalę światową. Proboszcz - pomysłodawca - moim zdaniem zasługuje na szacunek a nie na słowa krytyki. Czy któryś inny proboszcz odważyłby się na taki krok i równie konsekwentnie dążył do celu?

    Co innego, że "przy okazji" parafia zarobi parę złotych...

    A wszystkim zazdrośnikom i "hejterom" mówię: idźcie poczytać Ewangelię

    Awatar użytkownika
    Karla
    Posty:9
    Rejestracja:17 mar 2011, 14:15

    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: Karla » 17 mar 2011, 14:56

    W Biblii jest napisane, że nie można czcić przedmiotów wykonanych ręką ludzką więc czemu czcimy obrazy itp??
    Gdybym miał napisać książkę o moralności, miałaby sto stron,
    a dziewięćdziesiąt dziewięć z nich byłoby pustych.
    Na ostatniej napisałbym:
    Znam tylko jeden obowiązek- kochać


    Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie. (Lu 12:48)

    Awatar użytkownika
    Itaatkar
    Posty:19
    Rejestracja:25 lip 2011, 14:27
    Lokalizacja:Radomsko
    Kontakt:

    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: Itaatkar » 27 lip 2011, 14:30

    Co mi się podoba na tym forum, to to, że Bóg ma tu wpływy.
    Dlatego że Słowo Boga nie dla każdego jest wystarczającym autorytetem w kwestii wiary w Biblijnego Boga. :lol:
    Lecz choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba głosił wam ewangelię inną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty. Gal.1:8
    To jest temat rzeka.
    I pochwycono Bestię, a z nią fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i pokłon oddawali jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. Obj.19:20
    Zwróćcie uwagę na ten werset.Ludzie ci których zwiódł fałszywy prorok poszli za czymś co znali-za obrazem kogoś lub czegoś.Nie znaczy to że znali postać na obrazie, zwiódł ich i kupił ich wierność przez wiarę w obrazy.To jest klucz.
    Bóg najbardziej nienawidzi bałwochwalstwo:
    Synowie zbierają drwa, ojcowie rozpalają ogień, a niewiasty rozczyniają ciasto, by przyrządzić pieczywo [ku czci] "królowej niebios" [Isztar] i wylewać [ku czci] innych bożków ofiary z napojów, aby mnie przywieść do gniewu. Jer.7:18
    Kto składał ofiarę bogom, a nie tylko samemu Jahwe, ma być wyklęty. Wjs.22:19
    za to, że mnie opuścili oraz że palili kadzidło bogom obcym. Ponieważ mnie obrazili wszystkimi dziełami rąk swoich, rozpalił się mój gniew przeciw temu miejscu i nie zagaśnie. 2Kl.22:17
    To właśnie historia wybranego narodu Izraelskiego.Opiera się na nieustannej zdradzie ludu , Bożej karze i Jego miłosierdzi dla ocalałych którzy nie skłonili głowy przed obcymi bóstwami.Jak się człowiek dobrze wczyta w treść Starego Testamentu, to widać, że współcześnie mamy podobne schematy-diabła-te same nazwy, takie same odsunięcie od nauk Boga jak wówczas.
    Jednak dziś mamy Chrystusa przez Którego Bóg dał nam się do siebie zbliżyć.
    Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby była w nich miłość, którą Mnie obdarzyłeś, i Ja w nich. Jan.17:26 -ktoś zapyta jak Jezus objawił Imię Boga Jahwe, skoro w NT to Imię nie występuje.Występuje w hebrajskim tłumaczeniu NT.
    "Then had the Assemblies rest throughout all Yudaea and Galilee and Samaria, and were edified; and walking in the fear of Yahwah, and in the comfort of Ha Qodesh Ruwach (the Holy Spirit), were multiplied." (Acts 9:31)
    Po Polsku:
    A Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i napełniał się pociechą Ducha Świętego. Dap 9:31
    "Then Kepha said unto them, Repent, and be baptized every one of you in the name of Yahshua Ha Mashiach for the remission of sins, and ye shall receive the Gift of the Holy Spirit." (Acts 2: 38)
    Po Polsku:
    "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Dap 2:38

    Hallelu Yah!
    Obrazek

    Awatar użytkownika
    o_Onufry
    Posty:1
    Rejestracja:12 lis 2010, 20:03

    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: o_Onufry » 01 paź 2015, 18:53

    Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).
    ++++++++++++++
    Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
    - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny ?Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
    Czyż jego wyznawcy nie słyszą ?głosu z nieba mówiącego: ?Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

    Awatar użytkownika
    MarDeb
    Posty:46
    Rejestracja:02 kwie 2020, 02:28
    Lokalizacja:Warszawa
    Kontakt:

    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: MarDeb » 02 kwie 2020, 11:23

    Mimo szczerych i dobrych chęci ludzie drażnią Boga. Historia miedzianego węża dokładnie opisuje mechanizm tego jak traktujemy obrazy i rzeźby kultowe. Prędzej czy później powstają z nich Nechusztany.
    Tworzę biblijne planszówki w projekcie Basiowe Gry Planszowe.

    Awatar użytkownika
    Adam
    Posty:19
    Rejestracja:05 paź 2020, 04:24

    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: Adam » 12 paź 2020, 00:34

    Ludzie, którzy błądzą, często posługują się cytatami z Biblii. :-)

    Awatar użytkownika
    Cent
    Posty:2
    Rejestracja:17 gru 2023, 11:37

    Re: Usakralnione bałwochwalstwo

    Post autor: Cent » 17 gru 2023, 12:15

    Dla mnie osobiście, traktuje to jako aranżację wnętrza...
    W ten sposób wybrałem ikony religijne!
    Dokładnie mam na myśli takie jak sprzedają w Artdeco Poznań
    Jak goście mnie odwiedzą, na pewno będą zazdrościć ;)

    ODPOWIEDZ