Czy robię to co oczekuje ode mnie bóg?

Użytkownicy - użytkownikom. Gdy smutno lub sytuacja "bez wyjścia" napisz tu a dostaniesz rade i wsparcie od Nas. Prawie każdy jest anonimowy. Niebój sie poprosić o pomoc.
  • Awatar użytkownika
    Kostek
    Posty:2
    Rejestracja:04 maja 2015, 22:56
    Czy robię to co oczekuje ode mnie bóg?

    Post autor: Kostek » 04 maja 2015, 23:19

    No więc, mam 15 lat i mam ogromny problem ( a przynajmniej tak mi się wydaje)
    Spędzam ile tylko mogę czasu z bogiem tzn. jak kończę wszystkie swoje zajęcia to jeśli zdążę to idę do kościoła ( czyli prawie co dzień ) , modlę się co dzień za bliskich, zmarłych, kapłanów i staram się swoim życiem świadczyć o swojej wierze. Rozważam nawet zostanie księdzem, ale to już cięższa decyzja. I mimo tego wszystkiego co robię nie mogę powiedzieć że jestem szczęśliwy. Prawdziwe szczęście czuje prawie tylko podczas czwartkowych adoracji kiedy czuje się naprawdę blisko Boga. I nie mówię tu o takim szczęściu, że jestem uśmiechnięty i pogodny, tylko o tym że nie czuje się spełniony w mojej posłudze.
    Nie czuje że bóg mówi : " dobrze się spisałeś tego dnia, byle tak dalej "
    Nie wiem czy powinienem oczekiwać czegoś takiego ale około 1 rok temu Bóg pokazał mi swoją potęgę i wywiódł mnie z ziemi egipskiej, obalił mojego złotego cielca i dał mi nowe przymierze. Teraz jednak nie czuje tej potęgi na co dzień.
    Moja wiara co raz bardziej przypomina mi przyjaźń z dziewczyną która mi się bardzo kiedyś podobała. Rozpaczałem cały dzień by móc z nią porozmawiać te kilka godzin w szkole . Po wspomnianym wybawieniu od Boga zrozumiałem jak bardzo było to głupie. Teraz jednak tak zaczyna wyglądać moja więź z bogiem. Cały tydzień chodzę przytłumiony by móc w ten jeden czwartek pójść na adoracje i znów zobaczyć że Jezus jest sensem mego życia i mą radością, ale na jak długo?

    Awatar użytkownika
    Kostek
    Posty:2
    Rejestracja:04 maja 2015, 22:56

    Re: Czy robię to co oczekuje ode mnie bóg?

    Post autor: Kostek » 08 maja 2015, 16:33

    No, Więc chyba sam sobie odpowiedziałem przez ostatnie kilka dni.
    Modląc się rano ujżałem takie słowa :
    " a ty dziecię, zwać się będziesz prorokiem najwyższego,
    Gdyż pójdziesz przed Panem przygotować mu drogi;
    Jego ludowi dasz poznać zbawienie
    Przez odpuszczenie grzechów"
    Nie wiem czy tak powinienem ten kawałek rozumieć,
    Ale jestem teraz pewien czego chce ode mnie Bóg.
    Chce żebym został kapłanem i przygotował mu drogi przez odpuszczenie grzechów.
    Teraz gdy mam już cel do osiągnięcia, mam plan na przyszłość
    mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy!

    Awatar użytkownika
    twardziel
    Posty:37
    Rejestracja:05 lis 2014, 11:19

    Re: Czy robię to co oczekuje ode mnie bóg?

    Post autor: twardziel » 24 maja 2015, 12:21

    Bóg z pewnością widzi Twoje młode gorliwe serce. Lecz po zwróceniu uwagi na jeden tekst biblijny nie można być absolutnie pewnym czego Bóg oczekuje. Do tego trzeba więcej czasu i więcej potwierdzeń. Nie tylko poprzez Słowo Boże...taką sprawę należy przemodlić. Pomyśl że mogą to być Twoje odczucia i emocje.

    Boga możemy spotkać w każdym miejscu, nie tylko w kościele. Gdyby to było nieprawdą oznaczałoby że jest ograniczony. Z pewnością potwierdzisz iż jest On Wszechobecny ?
    Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem

    Awatar użytkownika
    harada57
    Posty:1
    Rejestracja:05 sie 2017, 11:53

    Re: Czy robię to co oczekuje ode mnie bóg?

    Post autor: harada57 » 06 sie 2017, 09:15

    Ci ludzie są manipulowani przez mistrza kłamstwa, czyli Szatana. Widzą iluzoryczną wolność. Podczas gdy prawdziwe zaspokojenie i wolność można znaleźć jedynie w Bogu...



    ???????????????

    Awatar użytkownika
    kret
    Posty:12
    Rejestracja:22 kwie 2016, 12:02

    Re: Czy robię to co oczekuje ode mnie bóg?

    Post autor: kret » 08 sie 2017, 10:12

    harada57 pisze:Ci ludzie są manipulowani przez mistrza kłamstwa, czyli Szatana. Widzą iluzoryczną wolność. Podczas gdy prawdziwe zaspokojenie i wolność można znaleźć jedynie w Bogu...



    ???????????????
    Pełna zgoda :)
    ? Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan: Błogosławiony człowiek, który u niego szuka schronienia! ?
    [Psalm 34;9].
    Boże błogosławieństwo nie koniecznie musi być tożsame ze szczęściem w ludzkim pojęciu.

    ODPOWIEDZ