Jak żyć?

Użytkownicy - użytkownikom. Gdy smutno lub sytuacja "bez wyjścia" napisz tu a dostaniesz rade i wsparcie od Nas. Prawie każdy jest anonimowy. Niebój sie poprosić o pomoc.
  • Awatar użytkownika
    Piotr59
    Posty:1
    Rejestracja:27 gru 2013, 15:13
    Jak żyć?

    Post autor: Piotr59 » 27 gru 2013, 15:18

    Nie mam chęci do życia i nie widzę sensu :(

    Awatar użytkownika
    twardziel
    Posty:37
    Rejestracja:05 lis 2014, 11:19

    Re: Jak żyć?

    Post autor: twardziel » 05 lis 2014, 12:10

    Piotr59 pisze:Nie mam chęci do życia i nie widzę sensu :(
    Zwróć się z tym dylematem do Wszechwidzącego...
    Też niegdyś nosiłem ksywę "sensik", lecz kiedy oddałem się bez reszty Jezusowi. To wówczas wszystko się zmieniło...
    :D
    Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem

    Awatar użytkownika
    Nina
    Posty:3
    Rejestracja:02 mar 2019, 19:22

    Re: Jak żyć?

    Post autor: Nina » 02 mar 2019, 19:37

    Żyjecie jeszcze :?:

    Awatar użytkownika
    dianka34
    Posty:45
    Rejestracja:01 maja 2019, 16:31

    Re: Jak żyć?

    Post autor: dianka34 » 01 maja 2019, 16:41

    życie jest piękne, tylko trzeba znaleźć sens, trzeba wierzyć, że wszystko co się dzieje, dzieje się po coś ;)

    Awatar użytkownika
    Agnieszka P
    Posty:1
    Rejestracja:29 kwie 2022, 16:30

    Re: Jak żyć?

    Post autor: Agnieszka P » 29 kwie 2022, 16:42

    Cześć,życie jest piękne ale niestety czasem trudne. Aczkolwiek ja się cieszę, że żyję w tych czasach, a nie w czasach II wojny światowej, choć nie wiadomo czy nie będziemy mieli III wojny
    W każdym razie ostatnio byłam W Izbie Pamięci Męczenników i powiem Wam, że chyba nigdy nie miała bym tyle odwagi umrzeć za wiarę jak CI męczennicy choćby Kozal
    Niesamowita postać. Nigdy nie myślałam, że to takie przerażające. Współczuje tym ludziom i myślę, że my często nie doceniamy tego co teraz mamy

    Awatar użytkownika
    piotr9029
    Posty:2
    Rejestracja:29 kwie 2022, 07:38

    Re: Jak żyć?

    Post autor: piotr9029 » 24 maja 2022, 15:08

    Ja też mam dość życia i tego głupiego świata. Marzę jedynie o tym by umrzeć. Dlaczego samobójstwo jest grzechem? Dlaczego muszę się męczyć w dzisiejszym świecie? Dlaczego społeczeństwo zmusza nas do życia w tym świecie ?

    Innym się nawet udaje zabić, ale ja się boje bo zostanę kaleka ,albo ktoś mnie znajdzie...eh.

    Awatar użytkownika
    piotr9029
    Posty:2
    Rejestracja:29 kwie 2022, 07:38

    Re: Jak żyć?

    Post autor: piotr9029 » 24 maja 2022, 15:09

    Jakby co w tym wątku napisałem :). Chociąz moze lepiej by by było założyc nowy

    Awatar użytkownika
    narecze
    Posty:4
    Rejestracja:13 lut 2022, 02:09

    Re: Jak żyć?

    Post autor: narecze » 05 cze 2022, 01:04

    drogi Piotrze ! pragnąlbym cie pocieszyć: nie wiesz przeciez co sie zdarzy jutro, czy nawet za chwile !
    przeciez wiele jest takich świadectw, że już ktos był w matni, ktoś tracił sens, ale to wszystko jest już historia, bo oto dzis pojawiły się zupelnie nowe okoliczności, nowe "swiatelko w tunelu". Drogi bracie ! ja wiele razy przezywałem bezsenne noce "bez dna", same ciemności, poczucie zupelnego osamotnienia. Ale jednak ... zawsze mialem takie podejscie "do przodu", to znaczy: że jeszcze poczekajmy, jeszcze przeczekajmy, ze to jest jakies tylko tymczasowe, że musze myslec "do przodu" ! i usilnie przeganiac natarczywe dołujace mysli.
    Napewno ogromną ostoją dla mnie była Boża Opatrzność. To była łaska, że "uciekając" od tych wszystkich napierających ciemności - w duchu rzucałem sie w ramiona Miłującego Boga, ktory był i jest zawsze dla mnie taką niewzruszoną ostoją - Portem dla miotanego falami zwątpień, negatywnych emocji, zmagań z samym sobą !
    A poza tym, nie mozesz z góry wykluczyc takiej ewentualności, ze Pan ma jeszcze jakies plany wobec ciebie, że pewne sprawy wlaśnie na tym "łez padole" bedziesz mógł zrealizować tylko ty a nie ktoś inny !
    Pozdrawia ciebie pochodzący z eko-niedoli br Marek (z "Jutrzenki pokoju")

    ODPOWIEDZ